Background

Decyzja dotycząca organizacji UKP 2020 oraz UKP 2021

Szacowany czas czytania wpisu: < 1 min.

Drodzy Sympatycy Kaszubskiej Poniewierki, Wolontariusze, Biegacze,

W obliczu obecnej sytuacji związanej z COVID-19 podjęliśmy decyzję o rezygnacji z organizacji UKP w tym roku. Mam świadomość, że wielu z Was może się czuć zawiedzionych gdyż zarezerwowaliście sobie termin naszej imprezy w swoim kalendarzu biegowym. Nierzadko jako start docelowy. Nam także jest niezmiernie smutno. Włożyliśmy w przygotowania sporo pracy, dyskutowaliśmy na temat nowych pomysłów – uwierzcie, że podjęcie tej decyzji nie było dla nas łatwe. Wierzę jednak, że ten ruch jest jedynym właściwym, biorąc pod uwagę przyszłość tej imprezy.

biegacz

Organizujemy UKP od 5 lat wyłącznie z pasji, dla zabawy i wspaniałych emocji, które temu towarzyszą oraz chęci pomocy dzieciakom z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Mieliśmy sporo szczęścia wstrzymując zapisy w odpowiednim momencie, nie pobierając żadnych opłat startowych. Nie tworzyliśmy niepotrzebnych obietnic, których teraz nie moglibyśmy dotrzymać.

Chcę podkreślić, że w przyszłości jesteśmy zainteresowani organizacją imprezy wyłącznie w formule najbliższej tej tradycyjnej, czyli z możliwością bezpośredniej rywalizacji i kolektywnego przeżywania tych wszystkich wspaniałych emocji, które unoszą się w powietrzu i udzielają się wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom pracującym na trasie zawodów. Tym właśnie jest duch Poniewierki!

Pozdrawiam,
Mariusz Adamczuk
Prezes Zarządu Stowarzyszenia
Aktywni w Trójmieście