Background

Dzień Dawcy – Ultrasa. Wbiegnij na metę Kaszubskiej Poniewierki i zarejestruj się w bazie dawców szpiku DKMS.

Szacowany czas czytania wpisu: 2 min.

Kilka miesięcy temu wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować Dzień Dawcy szpiku w strefie mety Kaszubskiej Poniewierki. To kolejna edycja biegu z rzędu, w której angażujemy się w różnego rodzaju akcje związane z badaniami i zdrowiem. Jesteśmy zdania, że zebranie tak wielu biegaczy długodystansowych, trailowych i generalnie osób związanych ze sportem w jednym miejscu to idealna okazja aby zrobić coś dobrego dla innych!

Źródło: DKMS

14 września będziecie mieli okazję zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych DKMS (o ile nie zrobiliście już tego wcześniej).

Koordynatorem akcji będzie nasz przyjaciel Waldek Miś i trzeba tu jasno powiedzieć, że w biegowym środowisku Trójmiasta nie mogliśmy trafić lepiej! Waldek ma swoje osobiste doświadczenie z bycia dawcą szpiku, którym dzieli się na swoim blogu. Jeśli jakieś macie obawy związane z kilkunastominutową procedurą rejestracji, byciem potencjalnym dawcą lub też po prostu chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat to odsyłamy Was do >>> wpisu Waldka <<<

Uratujemy wspólnie komuś życie? Dołączysz?

Strona Fundacji DKMS.