Background
  • Kaszubska Poniewierka 30 (KP30) – 30km (D+950m/D-950m)

    START, godz. 13:00, Wieżyca – Koszałkowo 14.IX.2019

Biegałeś(aś) kiedyś w lesie lub w górach? Przygotowaliśmy dla Ciebie jedno i drugie w kaszubskim wydaniu. Po drodze czekają Cię polne drogi i urocze wioski z najlepszymi kibicami na świecie. Szlaki Szwajcarii Kaszubskiej dadzą Ci mocno w kość więc bądź gotowy(a) tego dnia na sporo ostrego napierania. Mniej więcej w połowie trasy w miejscowości Brodnica Dolna czeka na Ciebie nasza obsługa z płynną energią na dalszą część biegu.

Ta energia z pewnością się przyda i pomyślisz o nas ciepło pokonując podbiegi na okoliczne punkty widokowe, z których rozciąga się wspaniała panorama na jezioro Ostrzyckie. Na koniec czeka Cię jeszcze podbieg na najwyższy szczyt na trasie – Wieżycę. Radzimy więc zachować trochę sił na ostanie kilometry. To jak? Sponiewierasz się z nami?

PS. Pierwszy raz biegniesz w takim terenie? Nic się nie martw! Trasa jest oznaczona perfekcyjnie, a limit czasu jest na tyle przyjazny początkującym biegaczom, że można ją pokonać marszobiegiem. Zabierz też swego psa jeśli sprawi mu to frajdę.

Bieg jest certyfikowany i punktowany przez ITRA, dorzucamy 1 punkt do Twojej kolekcji. Jeśli jeszcze nie wiesz co to ITRA to jesteśmy pewni, że po naszym biegu szybko się tym zainteresujesz, przecież oficjalnie zostaniesz biegaczem trailowym. 🙂

UWAGA: jesteśmy eko i minimalizujemy ilość niepotrzebnych śmieci – zabierz ze sobą kubek wielorazowy, bidon lub małą butelkę. Na punkcie nie będzie plastikowych kubków jednorazowych. ♻♻♻