Background
  • Kaszubska Poniewierka 50 (KP50) – 49km (D+1050m/D-1080m)

    START, godz. 10:00, Skrzeszewo 14.IX.2019

     

Debiut w ultra? Nie mogłeś(aś) trafić lepiej! Skrzeszewo to z pozoru zwyczajna kaszubska miejscowość, ale lokalna gościnność sprawia, że to wyjątkowe miejsce na trasie biegu. Stąd niedaleko do rezerwatu Jar Raduni, który czeka na biegaczy i kusi swym pięknem, dzikością oraz przeszkodami zapewniającymi niezapomniane wrażenia.

Otwarte przestrzenie okolic Mezowa i lasy w okolic Kartuz doprowadzą Cię do pierwszego punktu żywieniowego w  z widokiem na jezioro Karczemne. Tu naładujemy Twoje baterie na maxa bo czeka Cię szybka trasa przebiegająca przez kaszubskie wioski, aż do następnego punktu w Brodnicy Dolnej.

Ostatnie kilometry biegu to liczne podejścia i punkty widokowe w okolicy Ostrzyc. Na koniec czeka Cię jeszcze podbieg na najwyższy szczyt na trasie – Wieżycę. Radzimy więc zachować trochę sił na ostanie kilometry. To jak? Sponiewierasz się z nami?

Bieg jest certyfikowany i punktowany przez ITRA, dorzucamy 2 punkty do Twojej kolekcji. Jeśli jeszcze nie wiesz co to ITRA to jesteśmy pewni, że po naszym biegu szybko się tym zainteresujesz, przecież oficjalnie zostaniesz ultrasem. 🙂

UWAGA: jesteśmy eko i minimalizujemy ilość niepotrzebnych śmieci – zabierz ze sobą kubek wielorazowy, bidon lub małą butelkę. Na punktach nie będzie plastikowych kubków jednorazowych. ♻♻♻