Background
  • Kaszubska Poniewierka 75 (KP75) – 73,5km (D+1160m/D-1120m)

    START, godz. 06:00, Gdańsk-Otomin (Wróblówka) 14.IX.2019

Jeśli nie lubisz biegać w nocy i nie chcesz gotować łydek w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym przez 30km, to ten bardziej płaski dystans jest dla Ciebie! Startujemy spod Wróblówki dokąd możemy Was podrzucić busikiem z Gdańska. Nazwa biegu zobowiązuje, dlatego nad zbiornikiem Raduni w okolicy Kolbud i Łapina przygotowaliśmy trasę dla koneserów trailu. Po zaliczeniu wchodu słońca nad j. Otomińskim dotrzecie do blisko 3km przeprawy zakończonej w Łapinie.

Dalej czekają już malownicze odcinki nad j. Łapińskim i lasy w okolicach Skrzeszewa. Pierwszy punkt żywieniowy może Cię nieźle zaskoczyć. Przygotowaliśmy tam jak zwykle kilka niespodzianek.

Po zaliczeniu punktu żywieniowego podążasz trasą KP50. Po drodze będzie okazja zmierzyć się ze słynnym Jarem Raduni!

Dalsza trasa prowadzi przez otwarte przestrzenie w okolicach Mezowa by znów zagłębić się w lasy kartuskie. Kolejny punkt żywieniowy zlokalizowaliśmy na punkcie widokowym nad jeziorem Karczemnym, skąd można podziwiać panoramę Kartuz. Szybkie uzupełnienie zapasów i w drogę w kierunku kaszubskich malowniczych wiosek i punktów widokowych w okolicy Ostrzyc.

Na koniec czeka się finalne podejście pod Wieżycę – najwyższy punkt na trasie. Stąd już tylko moment do mety, gdzie czekają same przyjemności. Dasz się namówić na poniewierkę w kaszubskim wydaniu?

UWAGA. Bieg jest certyfikowany i punktowany przez ITRA, dorzucamy 3 punkty do Twojej kolekcji!