Background

Powrót kultowych klapków Kubota na Kaszuby.

Szacowany czas czytania wpisu: 3 min.

Często zastanawiamy się w jakim obuwiu przebiec ten czy inny dystans ultramaratoński. Dobieramy buty do podłoża, warunków pogodowych czy profilu trasy. Jednak bieganie ultra to nie tylko zawody, ale również to co dzieje się przed i bezpośrednio po nich. Relaks, regenaracja, ciepły prysznic, odpoczynek dla stóp. Tu z pomocą przyjdzie Wam kultowa para klapków. Marka Kubota wraca na Poniewierkę!

Jak to się wszystko zaczęło? Rok 1994. Edyta Górniak na Eurowizji zajmuje 2. miejsce. W telewizji można obejrzeć pierwsze odcinki Śmiechu warte, Familiady czy Mody na sukces. Michael Schumacher zdobywa swoje pierwsze mistrzostwo F1. Do kin wchodzą Król Lew i Pulp Fiction, a na rynku pojawia się pierwsza konsola PlayStation. W tym szalonym i dziwnym roku ma miejsce jeszcze jedno wydarzenie – miliony Polaków na zawsze zakochują się w Kubotach.

Pierwsze piankowe klapki Kubota na rzep przyjechały do Polski z dalekich Chin. Dwudziestokilkuletni Dorota i Wiesław, założyciele firmy, przywieźli je w wielkich torbach jadąc tysiące kilometrów koleją transsyberyjską przez rozległe stepy Mongolii i upadłe ZSRR. W ciągu kolejnych kilku lat miliony Polaków oszalało na punkcie tanich i wygodnych klapków Kubota. Gospodarcze oraz społeczne zmiany, które miały miejsce w Polsce na początku XXI wieku doprowadziły do zmniejszenia sprzedaży klapków Kubota.

Rok 2018. Reaktywacja. Czwórka przyjaciół z Łodzi reaktywowała markę Kubota. Następnie, wraz z Dorotą i Wiesławem oraz ich synami, wspólnie zaczęli pisać nowy rozdział tej niezwykle barwnej historii.

2019. 25 lat marki. Ze względu na obchody 25-lecia Kuboty, rok 2019 jest dla marki wyjątkowy. W ofercie znajdują się kultowe klapki Kubota Rzep, niedługo pojawią się również basenowe klapki Kubota Basic oraz ewenement w skali europejskiej, personalizowane, basenowe klapki Kubota Custom. Do oferty zawita również odzież.

Kubota przez 25 lat, podobnie jak Polska, przeszła ogromne zmiany – kiedyś kojarzona z najtańszymi, często jedynymi dostępnymi na rynku klapkami, dziś ma szansę stać się synonimem jakości made in Poland.

UWAGA: Biegnąc Poniewierkę możesz zdobyć jedną z kultowych par klapków Kubota Rzep!

Strona producenta i sklep on-line: Kubota Wear.