Background

Scarpa partnerem technicznym Kaszubskiej Poniewierki!

Szacowany czas czytania wpisu: 2 min.

Partnerem technicznym Kaszubskiej Poniewierki została firma Scarpa! Pochodząca z włoskiego Asolo marka założona została przez rodzinę szewców Parisotto. Historia firmy to 70 lat doświadczenia produkcji specjalistycznego obuwia. Spośród wielkich wydarzeń związanych z marką warto przytoczyć choćby to jedno z 1987 roku, gdy Jerzy Kukuczka zdobywa 14-ty z ośmiotysięczników, a buty Scarpa są na jego nogach.

Od blisko 20 lat Scarpa rozszerza swój asortyment o obuwie kierowane dla skitourowców i freeriderów. Scarpa jako marka premium na rynku obuwia produkuje również najwyższej jakości linie obuwia ekspedycyjnego oraz znakomite buty trekkingowe, a także obuwie podejściowe doceniane przez szerokie grono odbiorców w Polsce. Nie możemy oczywiście zapomnieć także o butach wspinaczkowych.

Jednak do co świat biegów ultra trail interesuje najbardziej to rozwój oferty naszego partnera w obszarze obuwia do biegania w terenie przełajowym oraz górskim, które wpisuje się w „DNA” firmy.

„Buty biegowe ze stajni Scarpa, powstają i są testowane w górach Colorado w USA oraz Dolomitach we Włoszech. W tych butach minimalizm spotyka się z rzeczywistością – cholewki łączą się z odpowiednim poziomem przyczepności, podparcia i amortyzacji, aby zapewnić idealną równowagę między wagą a wydajnością.” Tak określa swoje buty producent.

„Żadne miejsce nie jest za daleko” – to motto firmy Scarpa jest nam bardzo bliskie. W tym roku buty Scarpy przetestują szlaki i ścieżki Kaszubskiej Poniewierki. Jesteśmy przekonani, że ten test wypadnie pozytywnie!

Strona producenta: SCARPA.

Dystrybutorem marki Scarpa w Polsce jest Himal Sport.